יום שבת, 16 בינואר 2016שלום, קוראים לי יפתח דיין ויש לי וידוי. אני פריק של היסטוריה ופוליטיקה אמריקאית ("אוהבים אותך יפתח"!).

במהלך שנת 2008 נשביתי בקסם של אובמה, אה סליחה, המערכת הפוליטית האמריקאית. מאז, הנושא הפך לאחד הנושאים שמעסיקים אותי יותר מכל.

מחזור החיים שלי נראה בערך כך: במשך 3 וחצי שנים תמימות אני מנסה לבדר חברים ומשפחה בעובדות הזויות על נשיאים ולגרור אותם, על לא עוול בכפם לדיונים על נושאים שעלו לכותרות בתקשורת האמריקאית. אבל אז מגיעה חצי שנה מרתקת – הבחירות לנשיאות ארה"ב. כמו מינה צמח בחודשים של לפני הבחירות, אני הופך להיות מוקד עלייה לרגל. שאלות כמו "מה הסיכוי של מועמד זה לנצח?" ו"מהן המדינות הכי חשובות" זורמות כמו מים ופתאום אני הופך להיות מסמר הערב. איזה באסה שלמינה צמח יש את התענוג הזה אחת לשנתיים בערך ואני צריך לחכות כל פעם 4 שנים. אולי הייתי צריך לבחור מערכת פוליטית פחות יציבה.

אחד הנושאים שמרתקים אותי יותר מכל הוא הבחירות בארה"ב. אם תעירו אותי באמצע הלילה, כנראה שאדע להגיד לכם מה מצב הסקרים בשתי המפלגות, מהי העמדה של כל אחד מהמועמדים הרפובליקנים על הגירה, מה הסיכוי שברני יקשה על הילארי ושאר ירקות.

בבלוג הזה אשתדל לתת תשובות לכל השאלות הללו, אבל בנוסף אנסה לתת גם קצת מעבר. מטרותיי הן לבחון את המועמדים השונים במגוון נושאים (כולל כמובן היחס לישראל), להסביר אודות הבחירות במדינות השונות, לפשט את המסרים והמטרות הנסתרות של ערוצי התקשורת האמריקאים ועוד.

רוצים גם אתם לנצח את אבא בדיון על הבחירות האמריקאיות סביב שולחן השבת?

אתם מוזמנים להצטרף אליי.
תגובה 1:

  1. http://www.npr.org/2016/05/10/477190080/demographics-and-history-tilt-the-map-in-clintons-favor-over-trump

    יש בקישור אנליזה מרתקת של תוצאות אפשריות על-פי מדינות. אולי מוכרת לך. הסקרים הארציים (כשסנדרס עדיין נושף בעורפה של קלינטון) מראים ברובם ייתרון של קלינטון. מוכן להמר שטראמפ יפסיד בגדול?

    השבמחק